Lista aktualności Lista aktualności

Ćwiczenia taktyczne Straży Pożarnych

W związku z panującym od jakiegoś czasu dużym zagrożeniem pożarowym spowodowanym wysoką temperaturą i brakiem opadów dnia 3 kwietnia br. na terenie naszego Nadleśnictwa odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta i Gminy Wronki oraz Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Szamotuły.

Tematyką akcji było przeprowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych, podczas dużego pożaru lasu ,a jej celem sprawdzenie możliwości współdziałania oraz realności sposobów postępowania, na wypadek pożaru w trudnym terenie leśnym, opracowanych przez Nadleśnictwo Wronki.

Dzięki ćwiczeniom jednostki odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo miały okazje udoskonalić swoje umiejętności współdziałania oraz koordynacji działań ratowniczo - gaśniczych, a także zapoznać się z oznakowaniem pożarowym dróg oraz punktów czerpania wody znajdujących się na obszarze Nadleśnictwa Wronki.

Całość akcji przebiegła sprawnie. Mamy nadzieję, że tak samo będzie w czasie realnego zagrożenia. Oby takich sytuacji było jak najmniej.

Prosimy o zachowanie ostrożności oraz rozwagi, pamiętając jak dużym zagrożeniem i jakie szkody niesie za sobą pożar.