Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs ,,Młodzież w Lasach Europy”

Dnia 29 kwietnia br. zespół gimnazjalistów z Wronek biorący udział w IV edycji konkursu „YPEF – Młodzież w lasach Europy” przystąpił do rozwiązywania testu eliminacyjnego.

      Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu wspólnie z Lasami Państwowymi. Na obszarze naszego Nadleśnictwa została wytypowana szkoła YPEF – Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach. Nadzór nad procedurami oraz prawidłowym przebiegiem całości sprawowała komisja w składzie Pani Dyrektor, Nauczyciele Prowadzący oraz Przedstawiciele Nadleśnictwa Wronki. Uczniowie w zespole trzy osobowym musieli rozwiązać test w języku angielskim złożony z 50-ciu pytań. Dotyczył on lasów i leśnictwa w krajach Europy. Na całość mieli 90 minut.
      Mamy nadzieję, że zdobyta przez nich liczba punktów wystarczy do zakwalifikowania się do finału krajowego, który odbędzie się 27 maja 2014 r. w Warszawie. Zwycięzcy etapu krajowego wezmą udział w Europejskim Finale Konkursu YPEF w Eberswalde w Niemczech w dniach od 29.09 – 03.10. 2014 r.


      Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

 

      Oficjalna strona konkursu: YPEF