Lista aktualności Lista aktualności

OGIEŃ W LESIE ŚMIERĆ NIESIE

Dnia 12 marca br. na terenie Nadleśnictwa Wronki odbyło się spotkanie w sprawie ochrony przeciwpożarowej, w którym uczestniczyli przedstawiciele m.in. Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach i Czarnkowie, Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronkach, Komendy Policji we Wronkach, PKP PL, Enea Operator, Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach oraz Nadleśnictwa Potrzebowice.

Służby te wspólnymi siłami dbają o bezpieczeństwo przeciwpożarowe na terenach powiatu szamotulskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Podczas spotkania omówiono zagrożenia, sposoby zapobiegania oraz statystyki pożarowe w RDLP w Pile i Nadleśnictwa Wronki za 2014 r. Od 16 marca na terenie naszego Nadleśnictwa pełnione są od wschodu do zachodu Słońca dyżury przeciwpożarowe. Współpraca, szybkie interwencje oraz akcje edukacyjne znacznie ograniczają liczbę i wielkość pożarów na obszarach leśnych.

Jak co roku apelujemy o zachowanie ostrożności, nie używanie otwartego ognia w lesie oraz nie wypalanie traw. Pamiętajmy o niszczycielskiej sile żywiołu jakim jest ogień.