Lista aktualności Lista aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny w Nadleśnictwie Wronki

Pierwszy Dzień Wiosny a zarazem Międzynarodowy Dzień Lasów 2014 minął w Nadleśnictwie Wronki w radosnej i wypełnionej śmiechem dzieci atmosferze.

W ramach zajęć edukacyjnych pt. „Wiosna w lesie", odwiedzili nas uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach wraz z Pedagogami. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się, o tym, co w okresie wiosennym dzieje się w lesie. Przysłuchiwali się odgłosom budzącej się do życia fauny oraz przyglądali się rozwojowi flory. Prowadzący przekazali również informacje na temat zadań wykonywanych przez leśników właśnie w okresie wiosennym, o zagrożeniach, jakich niesie ze sobą pożar oraz metodyce ich wykrywania i zapobiegania na terenach leśnych. Uświadomiliśmy im również jak ważną role w życiu człowieka odgrywa las. Dzieci wykazały bardzo duży entuzjazm i brały aktywny udział w zajęciach.

Na koniec spotkaliśmy się przy ognisku gdzie uczniowie spędzili aktywnie czas grając w piłkę i gry edukacyjne. Dziękujemy za odwiedziny.