Lista aktualności Lista aktualności

Puszcza już nie ma dla nich tajemnic!

Jakie gatunki zwierząt spotkamy w naszych lasach, co oznacza skrót LKP, jaką ma on powierzchnię, z tymi i innymi pytaniami oraz zadaniami zręcznościowymi w ubiegły poniedziałek zmagali się dzielni uczniowie dwóch szkół z terenu Wronek, mianowicie Szkoły Podstawowej numer 1 im. Janusza Korczaka oraz Szkoły Podstawowej numer 3 im. Zbigniewa Herberta.

Dnia 04.05.2018 r. dzięki uprzejmości dyrekcji SP 3 odbył się Półfinał XVI Edycji Konkursu Przyrodniczo – Sportowego organizowanego przez Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka” oraz Gminę Oborniki. Celem konkursu jest wzrost wiedzy przyrodniczo-leśnej, kształtowanie postaw ekologicznych a także uświadomienie młodzieży zależności pomiędzy działalnością człowieka a środowiskiem. Dodatkowo ambicją organizatorów jest rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u uczniów oraz podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zapałem za co ogromnie dziękujemy. W rywalizacji punktowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 3, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na piątkowym finale odbywającym się w hali Obornickiego Centrum Sportu.