Lista aktualności Lista aktualności

RELACJA Z ŚWIĘTA PODGRZYBKA – RZECIN 2015

W sobotę 5 września br. w Rzecinie odbyło się Święto Podgrzybka, które zorganizowaliśmy wspólnie z Wronieckim Ośrodkiem Kultury, Radą Sołecką Sołectwa Rzecin oraz Nadleśnictwem Krucz.

Podczas imprezy zorganizowano liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami m.in konkurs drwali i plastyczny. W konkurencjach grzybowych rywalizowano w kategoriach na największy okaz grzyba i największą liczbę zebranych gatunków jadalnych. W namiocie Nadleśnictwa oprócz przyrodniczego koła fortuny, w którym każdy za udzielenie poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie otrzymał drobny upominek, odbył się też test wiedzy o lesie i jego mieszkańcach oraz test na temat Lasów RDLP w Pile i Puszczy Noteckiej. Za trzy pierwsze miejsca w obu kategoriach wręczone zostały nagrody książkowe. Całą imprezę uatrakcyjniały liczne występy muzyczne, pokazy taneczne i warsztaty m.in.  pokazy sprzętu Straży Pożarnej i Policji, pokaz wyplatania sieci i bicia monety w wiosce rybackiej, czy możliwość wyplatania z wikliny przy stoisku wikliniarskim. W świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie ze znanym prezenterem oraz podróżnikiem Jarosławem Kuźniarem.

Na koniec po oficjalnych podziękowaniach i wręczeniu nagród odbył się występ gwiazd wieczoru Brygidy i Roberta Łukowskich znanych wykonawców z Listy Śląskich Szlagierów.