Lista aktualności Lista aktualności

WIZYTA WIELKOPOLSKIEGO ODDZIAŁU PTL

18 października br. w odwiedziny do naszego Nadleśnictwa przyjechali goście z Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego.

Po przywitaniu przez Pana Zastępcę Nadleśniczego i wysłuchaniu krótkiej prelekcji na temat Puszczy Noteckiej oraz Nadleśnictwa Wronki, udaliśmy się na wspólne zwiedzanie Wronek i okolic. Pierwszym punktem, który wywarł ogromne wrażenie był Zakład Karny we Wronkach. Pani przewodnik, a zarazem pracownik zakładu opowiedziała wiele ciekawostek i historii związanych z  wronieckim więzieniem.  Następnie podjechaliśmy do leśnej stacji meteorologicznej w Mokrzu, która jest jednym z elementów systemu ochrony przeciw pożarowej Lasów Państwowych. To tutaj na podstawie pomiaru wilgotności powietrza i wilgotności ściółki leśnej codziennie o godzinie 9.00 i 13.00 w okresie marzec – październik ustalamy stopień zagrożenia pożarowego dla naszego nadleśnictwa. Oprócz tego co 10 minut mierzona jest temperatura powietrza i gleby, suma opadów, ciśnienie oraz prędkość i kierunek wiatru.

Na koniec zwiedziliśmy Stado Ogierów w Sierakowie gdzie od ponad 180 lat hodowane są polskie rasy koni m.in. polski koń szlachetny półkrwi, konik polski i inne. Pani przewodnik oprowadzając po stadninie oraz powozowni przekazała wiele ciekawych informacji na temat hodowli koni.

Dziękujemy za odwiedziny i mile spędzony wspólnie czas.