Lista aktualności Lista aktualności

Wspólna troska o urządzenia rekreacyjno-wypoczynkowe w lasach

Nadleśnictwo Wronki od lat dokłada wszelkich starań w celu podnoszenia standardów i estetyki miejsc postoju pojazdów oraz innych obiektów rekreacyjno- turystycznych. Modernizacje istniejących i budowa nowych urządzeń rekreacyjno- turystycznych wiąże się z dużymi kosztami, które Nadleśnictwo Wronki ponosi corocznie. Chcemy, aby wypoczynek w lesie był przyjemny. Stworzona przez nas ścieżka dydaktyczna „Sosnowy Szlak”, służy dzieciom i młodzieży szkolnej do celów edukacyjnych. Trasy biegowe służą biegaczom, osobom uprawiającym nordic walking oraz spacerowiczom. Cieszy nas, że wiele osób wypoczywa w lesie korzystając z zaplecza rekreacyjnego i docenia pracę leśników.

Jednak zdarzają się przypadki wandalizmu, polegające na umyślnym uszkadzaniu lub niszczeniu obiektów turystycznych, służących mieszkańcom gminy oraz przyjezdnym. W dniu 20.08.2018 r. Nadleśnictwo Wronki otrzymało zgłoszenie o wyrwaniu znaku informacyjnego z nowopowstałego parkingu leśnego przy drodze z Wronek do Jasionny. Znak został wyrwany i wrzucony w trzciny do pobliskiego stawu. Wcześniej, 14.08.2018 r. zostały zamieszczone komentarz i fotografie na Hejted: Wronki.

Bardzo dziękujemy za przekazaną informację. Odczytujemy ją jako troskę o wspólne dobro miejscowej społeczności i osób odwiedzających naszą gminę. Zawsze też reagujemy na takie zgłoszenia. Pracownicy Nadleśnictwa Wronki zauważyli wyrwany znak 13.08.2018 r. i tego samego dnia znak został wkopany. Jeszcze raz dziękujemy za przekazaną informację.