Lista aktualności Lista aktualności

WYSPA ZMIENIONA W LAS

4 czerwca br. Park na Wyspie w centrum Piły, za sprawą leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, zamienił się w las.

Podczas regionalnych obchodów święta lasu „Las na wyspie" swoje stoiska zaprezentowały nadleśnictwa wchodzące w skład RDLP w Pile. Na każdym z nich można było zapoznać się z pracą jaką na co dzień wykonują leśnicy, pogłębić swoją wiedzę na temat lasu oraz uświadomić sobie jak wiele znaczy on w życiu człowieka. „Duża część społeczeństwa postrzega leśnika jako człowieka spacerującego po lesie z flintą u boku. Mam nadzieję, że udało nam się zobrazować jaką tak naprawdę pracę wykonują leśnicy prowadząc gospodarkę leśną w sposób zrównoważony i zapewniający trwałość polskich lasów." mówi Zbigniew Gzyl Nadleśniczy Nadleśnictwa Wronki.

W trakcie festynu nie zabrakło też licznych atrakcji. Rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Na tropach przyrody", odbył się konkurs drwali a całość umilały występy artystyczne. Finałową atrakcją był koncert zespołu Sloviansky grającego muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem.