Lista aktualności Lista aktualności

Grzybobranie w Puszczy Noteckiej – Miały 2014

W sobotę 27 września br. w Miałach odbyło się Grzybobranie w Puszczy Noteckiej zorganizowane przez Nadleśnictwa Potrzebowice, Wronki oraz Krucz przy współudziale MGOK Wieleń i Sołectwa Miały.

Piękna pogoda a także liczne wystawy i atrakcje przyciągnęły mnóstwo gości. Mogli oni wziąć udział w konkursach zbioru grzybów, wiedzy o Puszczy Noteckiej, biegu grzybiarza dla dorosłych i dzieci oraz konkursie plastycznym. W namiotach wystawienniczych na najmłodszych czekały mini konkursy nagradzane drobnymi upominkami. Całość umilały występy Orkiestry Dętej z Wielenia oraz gwiazdy polskiej muzyki tanecznej zespołu After Party.

Nie lada atrakcjami były również pokazy maszyn używanych w pracach leśnych. Dla chcących przyjrzeć się miejscowemu rzemiosłu oraz skosztować regionalnych przysmaków również zorganizowano coś specjalnego. W namiotach swoje prace i smakołyki prezentowali wikliniarze, rzeźbiarze, malarze, pszczelarze oraz inni rękodzielnicy. Nie zabrakło oczywiście stoisk edukacyjnych Lasów Państwowych gdzie zaprezentowano piękno, historie i ciekawostki na temat lasów Polski.

W punkcie Sanepidu można było zapoznać się z grzybami jadalnymi oraz ich trującymi „sobowtórami". Nie zabrakło również Strażaków z OSP Wieleń, którzy zaprezentowali pokaz ratownictwa drogowego. Zaciekawieniem cieszyły się też stoiska STHIL'a i Silvapolu.

Impreza zakończyła się zabawą taneczną z udziałem zespołu Marcus.

Dziękujemy serdecznie za tak liczną obecność i zapraszamy ponownie za rok.