Lista aktualności Lista aktualności

Porozumienie o współpracy

30 kwietnia br. Nadleśnictwo Wronki zawarło porozumienie o współpracy partnerskiej z Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach, podpisane, w obecności pedagogów oraz uczniów, przez panią dyrektor Monikę Kozber, pana nadleśniczego Zbigniewa Gzyla oraz pana Kazimierza Michalaka - członka zarządu powiatu szamotulskiego.

          Celem współpracy jest objęcie przez Nadleśnictwo patronatu nad działającym przy Zespole Szkół Kołem Naukowym „Przyrodnicy z Leśnej". Pozwoli to na rozwijanie zainteresowań oraz odpowiednich postaw niezbędnych w celu zachowania środowiska naturalnego w nienaruszonym stanie. Niezmiernie ważne jest też wykształcenie w młodych ludziach zrozumienia przyrody i zasad jej funkcjonowania. Dzięki udziale w licznych zajęciach organizowanych w ramach współpracy młodzież pozna swój region zarówno ze strony przyrodniczej jak i naukowo kulturowej. Pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Wronki zagwarantował, że nadleśnictwo dołoży wszelkich starań w realizacje założeń porozumienia, a także zapoznania uczniów z szeroko rozumianą, prowadzoną przez Lasy Państwowe od 90 lat zrównoważoną gospodarką leśną.

          Lasy zajmują w naszym kraju blisko 30 % jego powierzchni i pełnią bardzo wiele ważnych funkcji przeplatających się w życiu każdego człowieka. Mamy nadzieję, że w ramach podpisanej współpracy uda nam się pogłębić w młodych ludziach niezbędną w dzisiejszych czasach wrażliwość przyrodniczą.