Lista aktualności Lista aktualności

Wieże obserwacyjne gotowe na rozpoczęcie sezonu przeciwpożarowego

Informujemy, że Nadleśnictwo Wronki zakończyło prace związane z budową oraz przebudową dostrzegalni wchodzących w skład systemu wczesnego ostrzegania przed pożarami.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W ramach pierwszego etapu przebudowano dostrzegalnię usytułowaną w Leśnictwie Smolnica. W ramach drugiego wybudowano nową dostrzegalnię w Leśnictwie Chojno. Obie wieże zostały wyposażone w nowoczesne kamery pozwalające na ciągłą obserwację terenu. W ramach wyżej wymienionych etapów przeniesiono również Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny z sekretariatu Nadleśnictwa Wronki do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

Obiekty zostały wybudowane w ramach „Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów”. Jego beneficjentem są Lasy Państwowe, a sam projekt uzyskał unijne dofinansowanie ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko. Więcej na temat projektu możecie Państwo przeczytać tutaj