Wydawca treści Wydawca treści

Położenie

Obszar Nadleśnictwa Wronki położony jest między 16°03’30” a 16°27’19” długości geograficznej wschodniej oraz 52°38’24” a 52°47’38” szerokości geograficznej północnej. Całość terenu usytuowana jest w zachodniej części województwa wielkopolskiego w powiecie szamotulskim (99,19 % powierzchni) i czarnkowsko – trzcianeckim (0,81 % powierzchni).

Siedziba nadleśnictwa  mieści się w malowniczo położonej miejscowości Nadolnik na skraju Puszczy Noteckiej w odległości 60 km od Poznania, 25 km od Szamotuł, 30 km od Czarnkowa i 65 km od Piły.

Nadleśnictwo Wronki leży przy południowo - zachodniej granicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile i jest jednym z 20 nadleśnictw do niej należących. Nasze lasy stanowią w większości zwarty kompleks należący w części do Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka", a także do obszarów NATURA 2000. Tereny puszczańskie leżące w granicach nadleśnictwa, ze względu na położenie na obszarze pojezierza wielkopolskiego, a także obfitość w płody runa leśnego stanowią wielką atrakcję turystyczną zwłaszcza w okresie letnim i jesiennym. Korzystając jednak z tych uroków pamiętajmy o zasadach zachowania obowiązujących nas w lesie.